گزارش عملکرد آزمایشگاه دبیرستان دخترانه دوره اول در طول سال تحصیلی 400-99

کلیه ی فعالیتهاوآزمایشات کتاب درسی دانش آموزان در آزمایشگاه دبیرستان صورت می گیرد بنابراین فعالیت های آزمایشگاهی باید طوری سازماندهی شوند که فرصت های زیادی به منظور مشاهده، طرح سوال و کشف حقایق در دانش آموز به وجود آید. ساختار فیزیکی آزمایشگاه به نحوی طرح ریزی شده است که برای کارهای گروهی یا انفرادی دانش آموزان مناسب بوده و تمامی ابزارها و مواد شیمیایی پس از انجام آزمایش به راحتی در جای اولیه خود قرار می گیرند.

ازآنجایی که در آزمایشگاه فرآیند یاددهی و یادگیری اتفاق می ‌افتد، بنابراین توجه ویژه‌ای به فضا، دکوراسیون، مهندسی ساختمان و شیوه چینش سکوها و میزهای کار آزمایشگاهی شده است.

۱-  فضای آزمایشگاه با توجه به تجهیزات آن طبق استاندار می باشد.

۲- ارتفاع آزمایشگاه متناسب و استاندار می باشد.

3- سکو و میز کار دانش‌آموزان در دو ردیف قرار می‌گیرد که در وسط هر ردیف سینک هایی قرار دارند و دانش‌آموزان به صورت ردیفی کار می‌کنند بطوری که امکان جابجایی آنها به راحتی میسر است.

4- میزهای کار آزمایشگاه با روکش ضد اسید ساخته شده است

5- نور مصنوعی آزمایشگاه از طریق لامپ‌های مهتابی تامین شده است.

6- پوشش داخلی و رنگ سقف آزمایشگاه ها سفید، می باشد و قفسه هایی با رنگ شاد نارنجی در ازمایشگاه نصب شده است.

ظرفیت گنجایش فضای اصلی آزمایشگاه به راحتی پذیرای یک کلاس می باشد.

به‌منظور قراردادن وسایل کار و تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاهی، علاوه بر وجود قفسه بندی و کابینت، ، پژوهش فردی و گروهی، تدریس، گفتگو، مشاهده روند آزمایش، نوشتن گزارش و ارائه آن و نیز وسایل لازم برای نمایش فیلم های آموزشی در آزمایشگاه موجودمی باشد.

تجهیزات آزمایشگاه دبیرستان دخترانه دوره اول دانشگاه

۱-  به جرات می توان گفت آزمایشکاه دبیرستان دخترانه دانشگاه یکی از مجهزترین و به روزترین آزمایشگاههای مدارس است که دارای قفسه های نگهدارنده ظروف مخصوص نمک ها، حلال ها، معرف ها و دیگر موادمی باشد که با دقت تمام جاسازی شده است .

2-  دارای کپسول آتش نشانی، جعبه کمکهای اولیه و ... می باشد.

3-  دارای قفسه و فایل برای نگهداری کتاب‌ها، گزارش‌ها ، جداول و مدل ها.

4- فایل مخصوص وسایل ایمنی ( دستکش، عینک و ...) می باشد.

5- دارای  هواکش و تهویه برای خروج دود و بخارات حاصل از انجام آزمایشات می باشد.

می باشد. 6- دارای جدول تناوبی عنصرها بر روی دیوار آزمایشگاه

آزمایشگاه

آزمایشکاه

آزمایشگاه

آزمایشگاه دبیرستان دخترانه دانشگاه سال تحصیلی 400-99

مدیریت پرتال همکلاسی

پورتال از امکانات پر مخاطب و پر طرفداریست که می تواند به عنوان یک شاخص و یا یک معرف برای تمامی شخصیت های حقیقی و حقوقی در فضای اینترنتی باشد و علاوه بر آن امکانات متنوع و فراوانی را برای کاربر فراهم می سازد. بنابراین این مهم از دید سامانه همکلاسی دور نمانده و این سامانه امکان ایجاد پورتالی با بالاترین امکانات را نه تنها برای مدرسه بلکه برای کادر آموزشی آن مدرسه نیز فراهم آورده.